O mne

Narodil se 6. listopadu 1993 v Bruntále. Žije ve Vrbně pod Pradědem, v rámci pracovních aktivit bydlí v Praze. Dříve pracoval jako externí redaktor Bruntálského a krnovského deníku a redaktor Týdeníku 5plus2 Bruntálsko. Působil také v Sekci PR a marketingu jedné z českých tradičních politických stran. Fungoval jako asistent poslance Parlamentu ČR a nyní se zabývá mediálním poradenstvím. Zároveň pracuje na projektech, mediálních záštitách a věnuje se moderování kulturních a společenských akcí.

Mezi projekty Radka Vráblíka dříve patřilo například založení zpravodajského měsíčníku Holčovický hlasatel a pořádání fotografické soutěže „Řeky v proměnách“ pro mikroregiony Krnovsko a Vrbensko.

V roce 2011 založil společnost Studio STA – multimediální agenturu o.p.s. a spektrum nových médií. Mezi ně patří regionálně nejčtenější zpravodajský portál STA Bruntálsko. V minulosti se zabýval v rámci projektu Televize STA natáčením reportáží o každodenních životech lidí ve městech a obcích. Pracoval také na projektu Studio pětka, který vzdělával děti a mládež v oblasti mediální výchovy.

V listopadu 2012 získal čestné uznání od Nadace OKD v kategorii Média – Pozitivní zpráva roku 2012 – za Sérii reportáží o neziskovém sektoru a za Studentskou tiskovou agenturu. Radek Vráblík v roce 2013 úspěšně absolvoval e-learningové vzdělávání v rámci „Podpory, stimulace a propagace dalšího vzdělávání jednotlivců v oblasti odborných a obecných kompetencí“ a získal certifikát v oblasti „Ochrana a obnova místního životního prostředí“ a v oblasti „Respekt k lidským právům“.

Záliby: Žurnalistika, fotografování, moderování, realizace projektů, pořádání kulturních akcí a soutěží, politika.